Čisticí prostředky a doplňky na podlahy

O podlahové krytiny v interiérech i exteriérech je třeba pravidelně pečovat. Jenom s péčí a údržbou dosáhneme krásného vzhledu různých druhů podlah v bytových a komerčních prostorech. Použití čisticích prostředků zachovává její unikátní i přirozené vlastnosti podlahových krytin, udržuje estetiku interiéru a zejména prodlužuje životnost.

V široké nabídce čisticích prostředků na podlahové krytiny se nachází univerzální čisticí prostředky pro pravidelnou údržbu. Při výběru je důležité brát ohled na složení těchto produktů, zejména na agresivnost ke svrchním vrstvám podlah. Agresivnost čisticích prostředku by totiž mohla znehodnotit povrchové a ochranné vrstvy podlah, což by se zajisté projevilo na vzhledu.

Čisticí prostředky pro podlahové krytiny mají velmi široké možnosti využití, a to nejen pro klasické mytí a čištění různých typů podlahových krytin jako jsou laminátové, vinylové, dřevěné, korkové či PVC podlahy, marmolea, linolea, dlažby a koberce. Velmi důležitá je pravidelnost údržby a správné dávkování čisticích prostředků a ochranných emulzí. U některých podlahových krytin je nutné pro odstranění velkých nečistot použít kartáče, houby, rozprašovače či tlakové přístroje. Podle způsobu prováděné údržby podlah se také vyrábí různé typy čističů rozdělených do kategorií pro ruční údržbu a strojní čištění.

Dr. Schutz - čisticí prostředky