Jakou vybrat podlahu do paneláku?

Jakou vybrat podlahu do paneláku?

Chystáte se na výměnu podlahy v paneláku či bytovém domě? Pak si s námi pojďte projít několik tipů, které vám pomohou s výběrem vhodného typu podlahy.

Na dobré podlaze to všechno stojí!  

Nová podlaha musí být kvalitní, za dostupnou cenu a musí se vám líbit. To je jasné, co dál? Měla by být přeci měkká na došlap, vydržet drápky domácích mazlíčků i dětské dovádění. No jasně, a do kuchyní, koupelen a na záchody musí být také přece voděodolná. Už je to vše? Ani náhodou...  

Dobré odhlučení je základ  

Kroky, dupání a duté rány, když vám něco spadne. To je to nejčastější, co slyší (zejména v panelových domech) sousedé pod vámi. Měkká a tichá podlaha tak potěší nejen vás ve vaší domácnosti, ale také právě vaše sousedy.  

A nebudeme vás dlouho napínat - klasický mirelon toho příliš neodhluční. Naší první radou je proto sáhnout po podlaze s integrovanou podložkou, která to vše dokáže odfiltrovat.  

Z tohoto pohledu doporučujeme PVC podlahu s integrovanou filcovou podložkou, která byla vyvinuta speciálně pro bytové využití a bude vám perfektně tlumit jak hluk vašich kroků, tak všechny pády, posuny i hlasité zvuky. Zkrátka, za přijatelnou cenu nabízí vše, co váš byt potřebuje.  

Pokud si na odolnosti opravdu potrpíte, pak vám doporučujeme rigidní SPC podlahy s vyšší užitnou třídou a zárukou voděodolnosti.  

Snížit náklady na energie? Ano!  

Integrovaná podložka je odpovědí i na další a velmi aktuální požadavek - úsporu energií. Dokáže totiž velmi dobře izolovat teplo. Ať už budete mít pod podlahou studený beton nebo dokonce sklep či garáž, podlahy s filcem nebo podlahy s korkovou podložkou je perfektně odizolují. Nemusíte se tak bát ani studených noh od země, ani dalších zbytečných výdajů za topení.  

Snadná instalace je žádoucí  

Na instalaci podlahy při rekonstrukci bytu obvykle není tolik času jako při stavbě domu. Je tedy klíčové, aby proběhla rychle, a především bez problémů. Naštěstí dnes už většina podlah disponuje pokročilými zámkovými systémy, které v tomto velmi pomohou.  

Nechte si poradit  

Stejně jako u mnoha dalších věcí, není ostuda si výměnu podlahy nechat udělat. Nebo se s odborníky minimálně poradit, jakou podlahu vybrat, zda instalovat svépomocí nebo kde sehnat vhodného realizátora.  

Co na to parkety ve starých bytech?  

Na závěr vám dáme upřímný tip - pokud jste právě koupili starý byt s dřevěnými parketami a ty parkety jsou v dobrém stavu - myšleno, že není nenávratně poškozeno jejich dřevo nebo podklad pod nimi (je rovný, stabilní, není tam hniloba, plísně atd.), nebojte se popřemýšlet o jejich renovaci. Případně je můžete pro další generace vhodně “schovat” pod plovoucí podlahou. Trhat dobré parkety, je prostě vždycky škoda.

Kam dál?