Specialisté na podlahy | SVĚT PODLAH

Jak vybrat vinylovou podlahu

Jak vybrat vinylovou podlahu

Při výběru vinylové podlahy se orientujte především podle toho, do jaké místnosti podlahovou krytinu vybíráte. Zatímco pracovna, obývací pokoj nebo ložnice jsou místnosti na podlahu poměrně nenáročné, v případě koupelny, kuchyně nebo dětského pokoje tomu tak rozhodně není.

Vinylová podlaha

Pokud si vybíráte vinylovou podlahu do koupelny či kuchyně, zaměřte se především na krytiny, které jsou odolné vůči vodě. Takové jsou například podlahy HydroCork společnosti Amorim Wicanders. Plovoucí podlahovina o tloušťce 6 mm se dá položit prakticky na všechny povrchy, ideální volbou je například pro řešení rekonstrukcí. Poklad musí být stejný jako u vinylové lepené podlahy, tedy rovný, suchý, čistý, hladký a pevný. Vhodným řešením je samonivelační stěrka. Krytinu Amorim Wicanders doporučujeme celoplošně lepit. V koupelnách a vlhkých prostorách hraje prim, protože nenabobtnává. K jejím pozitivním vlastnostem patří i to, že se po ní příjemně chodí. Funguje stejně jako korková zátka – je stlačitelná, pružná a na dotek příjemná. 

Kromě odolnosti vůči vodě se zaměřte i na to, zda je možné pod podlahu použít podlahové topení. Nechte si také vysvětlit, jak se podlaha čistí a udržuje, aby působila stále jako nová. V neposlední řadě se určitě informujte o záruce. Pokud svůj výběr zúžíte na konkrétní značky či řady podlahových krytin, pak už přichází to nejpříjemnější: vybrat si dekor. Zákaznicky nejoblíbenější dekory jsou zpravidla světlejší imitace dřeva. Čím přírodnější a přirozenější, tím lepší. Podlahu HydroCok najdete v řadě příjemných dřevěných dekorů, za zmínku stojí Limed Grey Oak, Nature Oak a Elegant Oak.

S výběrem vinylové podlahy vám rádi poradíme ve Světě podlah Supellex. Naše showroomy najdete v Praze, Brně, Ostravě a Plzni a Velké Bíteši.

Kam dál?