Korkové podlahy

Zřetelným trendem, prolínajícím se nejen v oblasti podlahových krytin, jsou přírodní materiály. U podlahových krytin tak získávají na popularitě korkové podlahové krytiny.

Korkové podlahy jsou vhodné do interiérů rodinných domů a bytů. Čím dál častěji jsou viditelné také v komerční sféře. Povrchová úprava korkové podlahy se provádí po pokládce za pomoci několika vrstev speciálního laku, který se obvykle odlišuje u každého výrobce. Na trhu se nyní objevuje i korková podlaha s natištěným dekorem dřeva.

Při nákupu korkové podlahy je důležité dbát na tloušťku. Samotný korek by měl být silný minimálně 4 mm, se specifickou hmotností 400 až 420 kg/m³. Plovoucí korkové lamely bývají z výroby opatřeny povrchovou úpravou, nebo jsou předlakované. V některých případech jsou však bez povrchové úpravy, tak jako většina celoplošně lepených korkových dlaždic. Ty je pak potřeba přelakovat. Při tomto postupu jsou podlahy odolné i proti vlhkosti a vodě. Nabízí příjemné, teplé a tiché prostředí pro interiéry.

 

Podlahu si můžete filtrovat podle:
Řadit:
Filtrovat podle ceny:       
Vybraná kombinace filtru neobsahuje žádné produkty.